Щодо удосконалення механізмів надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Дата: 12.01.2022 10:14

29 грудня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 № 1390 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова), яка розроблена з метою удосконалення механізмів надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Постановою, зокрема:

- внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі – Постанова № 744) щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», скасування обмеження щодо строку реалізації пілотного проекту, викладення в новій редакції Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2023 роках, затверджених Постановою № 744 (далі – Порядок та умови).

Новою редакцією Порядку та умов, зокрема, уточнено механізм звернення за отриманням грошової компенсації шляхом подання заяви в паперовій формі або в електронній формі під час отримання послуги «єМалятко», механізм призначення грошової компенсації та механізм здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів та неможливістю отримання при народженні однієї дитини і «пакунка малюка», і грошової компенсації, а також скасовано необхідність подання довідки із закладу охорони здоров’я про неотримання «пакунка малюка».

Також іноземцям / особам без громадянства, які мають право на тимчасове проживання на території України, встановлено право звернутись за грошовою компенсацією не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання.

- викладено в новій редакції Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 № 1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі – Порядок).

Новою редакцією Порядку, зокрема, скасовано необхідність подання довідки про неотримання «пакунка малюка» у разі звернення за його отриманням до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення; надано право на отримання «пакунка малюка» у разі народження дитини на тимчасово окупованій території України (за умови реєстрації місця проживання отримувача на підконтрольній Уряду України території або наявності статусу внутрішньо переміщеної особи).