Компенсація за використання приватної власності військовими в ході проведення АТО/ООС

Дата: 16.11.2021 13:49

Фото без описуГромадською організацією "Український інститут з прав людини" реалізується проект "Компенсація використання приватної власності військовими в ході проведення АТО/ООС: законодавчий та практичний аспекти" у межах програм ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

У межах цього проекту організацією досить грунтовно було вивчене питання стану дотримання права на власність цивільних під час збройного конфлікту в Україні та виплати компенсації за використання їхнього майна у військових цілях; здійснено низку візитів до Донецької та Луганської областей з метою особистого спілкування з жителями цих регіонів, під час яких було вивчено факти за окремими випадками з 2014 року та виявлено певні проблеми у контексті цієї тематики.

Враховуючи виявлені проблеми, з метою підвищення обізнаності громадськості з питань порядку поселення військових до приватного житла, прав власників (користувачів) відповідних приміщень та вчасного реагування на їх порушення, організацією було підготовлено інформаційні матеріали (буклети).